DigiDate Doorloopjes 31 MAART 2026. Van werkgeheugen naar lange termijn geheugen: strategieën die werken

Van werkgeheugen naar lange termijn geheugen: strategieën die werken.Digidate 31 maart.

Tijdens een les stel je vragen, laat je leerlingen antwoorden en oefen je met de stof. Maar hoe zorg je dat dit ook echt leidt tot blijvend leren? En hoe voorkom je dat vooral dezelfde leerlingen actief zijn, terwijl anderen aan de zijlijn blijven? 

In deze DigiDate (webinar) ontdek je hoe je terughalen doelgericht en systematisch inzet, zodat alle leerlingen actief nadenken en het leren beter blijft hangen. Je leert hoe vaste, slimme routines helpen om denken zichtbaar te maken en het geheugen te versterken – zonder dat dit extra lestijd kost. 

In deze Doorloopjes-DigiDate staan de Doorloopjes Laat iedereen nadenkenEen repertoire aan terughaalroutines en Terughalen met hulp van anderen centraal. Samen vormen zij een krachtige aanpak om terughalen effectief in te bedden in je dagelijkse lespraktijk. 

  • Met Laat iedereen nadenken ontdek je hoe je voorkomt dat denken een toeval wordt. Door gerichte vragen en vaste routines zorg je dat alle leerlingen actief betrokken zijn en dat hun denken zichtbaar wordt tijdens de les. 
  • Met Een repertoire aan terughaalroutines leer je hoe verschillende vormen van terughalen elk op hun eigen manier bijdragen aan het versterken van kennis. Je krijgt inzicht in wanneer je welke routine inzet en hoe dit helpt om leren beter te laten beklijven. 
  • Met Terughalen met hulp van anderen zie je hoe leerlingen elkaar kunnen helpen bij het terughalen van kennis. Door samen te oefenen en elkaar feedback te geven, neemt zowel de hoeveelheid als de kwaliteit van feedback toe – zonder extra correctiewerk voor jou. 

Je hoeft je lessen niet volledig te veranderen om het leren te versterken. Ontdek hoe kleine, doordachte keuzes in terughalen en oefenen zorgen voor meer betrokkenheid en duurzamer leren – voor jou én je leerlingen.

Doe je mee?

Schrijf je in op Doorloopjes.nl/webinars